Radio CentrumRadio Centrum
Słuchaj

Akademickie Radio Centrum[1] – lokalna, akademicka stacja radiowa nadająca w Lublinie i najbliższej okolicy na częstotliwości 98,2 MHz.

Radio Centrum jest obecne w „eterze” od 1995 roku. Wcześniej, przez ok. 30 lat, funkcjonowało jako radiowęzeł czterech studiów S1-S4 (zasięg obejmował cały obszar Miasteczka Akademickiego UMCS, Politechniki Lubelskiej, Akademii Medycznej i Akademii Rolniczej). Właścicielem rozgłośni i częstotliwości jest Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej[1].

Jest to rozgłośnia akademicko-miejska. W latach 2005–2011 grało muzykę wyłącznie rockową (głównie rock alternatywny). W 2011 roku radio zmieniło format na bardziej otwarty muzycznie. Wieczorami w programach autorskich pojawiają się różne style muzyczne, np. rock progresywny, muzyka folkowa, hip-hop. W dni powszednie co godzinę nadaje też informacje z miasta, regionu, lubelskich uczelni, kraju i świata (pn. Wydarzenia). Uzupełnieniem ramówki są liczne audycje publicystyczne poświęcone środowisku akademickiemu, lokalnej polityce i kulturze oraz motoryzacji. Grupą docelową radia są osoby w przedziale wiekowym 16–25 lat, choć duża część słuchaczy to mieszkańcy Lublina powyżej 25 roku życia.

Stacja nadaje program także za pośrednictwem Internetu. Radio Centrum należy do Grupy Polskie Rozgłośnie Akademickie. Od czerwca 2013 roku, Radio Centrum ma nową siedzibę – Inkubator Medialno-Artystyczny w Lublinie.

TERAZ SŁUCHASZ
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem