Radio ExpressRadio Express
Słuchaj

Radio Express FM – polska komercyjna stacja radiowa nadająca na aglomerację katowicką. Siedziba znajduje się w Bielsku-Białej. Publikuje informacje z regionu i aglomeracji katowickiej. Nadaje na częstotliwości 92.3 MHz, z mocą ERP 1 kW, w pol. V. Nadajnik usytuowany jest na 200 m kominie Elektrowni Łaziska w Łaziskach Górnych.

Radio powstało w 2006, z przekształcenia pszczyńskiego Radio Mega FM.

Radio MEGA pojawiło się 2 sierpnia 1996, zastępując pszczyńskie Radio Plesino[1]. Siedziba rozgłośni najpierw znajdowała się w Pszczynie, a w styczniu 2006 przeniesiono ją do Tychów. Przez ten czas radio stopniowo zmieniało profil muzyczny i ilość informacji (w szczytowym okresie serwisy lokalne nadawano od godz. 6.00 do 22.00, co pół godziny). 2 września 2006 stacja zmieniła nazwę na Radio Express[1]. Redaktor naczelny stacji, Olek Gortat, uzasadnił to następująco: „Powodem (…) są niekorzystne z naszego punktu widzenia konotacje społeczne, związane z nazwą „Mega FM”. Mimo długiej historii i wielu zmian, nazwa jest wciąż kojarzona ze stacją dla młodzieży, grającą muzykę dance, z niewielką liczbą informacji. (…) Zmieniamy markę, bo zmieniliśmy profil stacji: gramy teraz dla dorosłego słuchacza i kładziemy duży nacisk na lokalną informację.”[2]. W grudniu 2007 siedzibę stacji przeniesiono do Bielska-Białej, redaktorem naczelnym został Jakub Mazur. Obecnie program Radia Express FM to przede wszystkim muzyka i informacje lokalne.

Radio obejmuje zasięgiem takie miasta jak: Tychy, Łaziska Górne, Mikołów, Katowice, Mysłowice, Jaworzno, Sosnowiec, Żory, Rybnik, Gliwice, Zabrze, Chorzów, Ruda Śląska, Bytom, Pszczyna, Dąbrowa Górnicza, Zawiercie, Tarnowskie Góry, Lędziny, Knurów, Bielsko-Biała czy Oświęcim.

TERAZ SŁUCHASZ
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem