Radio FreeeRadio Freee
Słuchaj

Radio Freee – miejska, regionalna rozgłośnia radiowa z Lublina, należąca do spółki Polskie Radio Lublin SA. Stacja jest finansowana z wpływów reklamowych Radia Freee. Nadaje przez całą dobę na częstotliwości 89,9 MHz z masztu przy ulicy Raabego w Lublinie

Radio Freee rozpoczęło nadawanie 27 listopada 2010 roku o godzinie 22:06[1]. Zainaugurowało swoją emisję transmisją z imprezy w klubie Fashion przy ulicy Okopowej w Lublinie[2].

Polskie Radio uruchomiło tę stację w celu pozyskania nowych, młodszych słuchaczy. Grupa docelowa to mieszkańcy Lublina w wieku 20–35 lat[3]. Stacja gra w formacie CHR (z ang. Contemporary Hit Radio – radio ze współczesnymi przebojami)[3]. Po pierwszym roku swojej działalności rozgłośnia zdobyła 7,5% udziału wśród słuchaczy lubelskiego rynku[4].

Na początku swojej działalności w Radiu Freee pracowało 15 dziennikarzy i prezenterów[5]. Zostali oni wyłonieni na castingach, na które zgłosiło się ponad 300 osób[6]. Przy tworzeniu zespołu redakcyjnego sięgnięto również po współpracowników Radia Lublin. Cztery lata później, na koniec 2014 roku, redakcja liczyła 17 stałych współpracowników, którzy prowadzili w sumie 20 programów antenowych, a także codzienne serwisy informacyjne[7].

Pierwszy program autorski (44 na 89i9 – lista hitów Radia Freee) został wyemitowany w 2012 roku. Równolegle wprowadzono serwisy informacyjne i kulturalne emitowane 5 dni w tygodniu o pełnych godzinach. Od stycznia 2014 roku program ramowy radia zmienił się w zasadniczy sposób. Niezmiennie pozostały dwa pasma programowe: od 6 do 12 (Poranna Gra Wstępna) oraz od 12 do 18 (Teren Zabudowany). Od 18 natomiast zarezerwowano miejsce dla audycji autorskich. W obu podstawowych pasmach prezentowane są także stałe dzienniki wiadomości, zapowiedzi kulturaliów, sportu, imprez klubowych, a także codzienny program językowy (Polski Język Obcy).

Weekendy w Radiu Freee to przede wszystkim muzyka polska. Poza tym emitowane są między innymi: Lista hitów 44 na 89i9, program kulinarny (Gastrofaza), program kulturalny (Cud Malina), cotygodniowy program sportowy (Strefa Kibica) oraz program, którego wspólnym mianownikiem jest życie studenckie (Studnia Akademicka).

Audycje autorskie emitowane od poniedziałku do piątku:

TERAZ SŁUCHASZ
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem