Radio ParadaRadio Parada
Słuchaj

Radio Parada – prywatna stacja radiowa z Łodzi. Nadaje całodobowo na częstotliwościach 96,0 MHz w Łodzi oraz 97,8 MHz w Opocznie. Nadajniki umieszczone są odpowiednio na kominie Zakładów Włókien Chemicznych „Chemitex-Anilana” przy alei Piłsudskiego 141 w Łodzi[1] oraz na kominie Zakładu Energetyki Cieplnej przy ul. Przemysłowej 5c w Opocznie.

Obecnie jest to spółka z o.o. o nazwie: Radio Parada, której zadaniem jest nadawanie audycji radiowych o zasięgu ogólnołódzkim. Siedziba znajduje się w Łodzi przy al. Piłsudskiego 141. Prezesem radia jest Ewa Kubasiewicz.

Partnerem Radia Parada jest Informacyjna Agencja Radiowa (IAR). Od początku istnienia stacji bardzo ważne miejsce w jej ofercie programowej zajmuje publicystyka[2]. Istotne miejsce w ramówce zajmuje także edukacja i poradnictwo[2]. Jeśli chodzi o muzykę, Radio Parada prezentuje zarówno klasyczne standardy muzyki rozrywkowej lat 60., 70., 80. i 90. XX wieku jak i najnowsze przeboje światowych list przebojów (codzienna Lista Hot Top 20)[2].

Za pośrednictwem strony internetowej Radia Parada, można go słuchać a nawet oglądać na żywo dzięki kamerom zainstalowanym w studiu[2].

TERAZ SŁUCHASZ
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem